Strona główna » Porady » Dlaczego flipchart przydaje się podczas prezentacji?

Dlaczego flipchart przydaje się podczas prezentacji?

Dlaczego flipchart przydaje się podczas prezentacji?

Przemówienie wygłaszane na prezentacji biznesowej lub na spotkaniu wewnętrznym firmy może wiązać się z ogromnym stresem. W takiej sytuacji warto mieć w czymś oparcie, aby słowa nie rozsypały się po podłodze jak dziecięce klocki. Takim przedmiotem, porządkującym myśli i przywołującym do porządku uwagę słuchaczy, jest flipchart. Co warto wiedzieć więcej o tej tablicy prezentacyjnej i jakie jej zalety należy dodatkowo przybliżyć?
 
Jaki wybrać fliphart

Kiedy flipchart może się przydać?

Ważne spotkania mają to do siebie, że wiele stron wiąże z nimi duże oczekiwania. Szefowie żywią nadzieję na znalezienie sposobów na polepszenie kondycji firmy, natomiast pracownicy chcą zabłysnąć przed pryncypałami, a przy okazji pokazać kolegom i koleżankom, że jeszcze liczą się w grze o awans. Abstrahując jednak od kwestii czysto ambicjonalnych, na większości tego rodzaju naradach w centrum uwagi pozostają, poza ludźmi, materiały pomocnicze.

Coraz częściej prezentujący wybierają pokaz slajdów z projektora. Duża rozdzielczość ekranu sprawia, że informacje są doskonale widoczne nawet z dalszej odległości. Należy jednak zauważyć, że w przypadku potrzeby omówienia spraw szczegółowych, szybka zmiana układu prezentacji i naniesienie na niej uwag powstałych podczas spotkania jest zadaniem utrudnionym. Znacznie prościej jest zapisać ważny komentarz na ustawionym obok flipcharcie, czyli stojącej tablicy niewielkich rozmiarów.

 
Rodzaje flipchartów dostępnych na rynku

Większość modeli dostępnych w naszym asortymencie wygląda podobnie, a różnią je wyłącznie znaczące detale. Flipchart poznać można po pionowym układzie białego pola do zapisywania informacji. W zależności od wybranego wariantu konstrukcji, może być ono lekko nachylone lub prostopadłe do podłoża, lecz to pierwsze rozwiązanie jest częściej spotykane. Nieodłącznym elementem stojącej tablicy jest też wąska półka o kształcie rynienki, na której można odłożyć przybory do pisania oraz magnesy.

Wiele flipchartów ma bowiem właściwości magnetyczne i na tablicy pomiędzy wielokolorowymi notatkami przyczepić można dodatkowe materiały w postaci wykresów lub schematów. Ten rodzaj sprzętu prezentacyjnego różni także konstrukcja podstawy. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór flipchartów na kółkach, co ułatwia przetransportowanie przedmiotu między np. salą wykładową a ćwiczeniową. Wyposażono je w system blokowania, więc podczas prezentacji tablica nie będzie jeździć swawolnie po pomieszczeniu.

 
Flipchart Scritto Vario
Flipchart Scritto Vario II
Flipchart Scritto
Flipchart Mobilechart Pro Red
Flipchart dwustronny lakierowany
Flipchart Scritto Vario Flipchart Scritto Vario II Flipchart Scritto Flipchart Mobilechart
Pro Red

Flipchart dwustronny
lakierowany



Nie mniej zalet mają stacjonarne tablice na trójnogu o regulowanym kącie nachylenia. Jedną z nowości jest flipchart z nogami w kształcie litery A, który jest równie stabilny, co wyżej opisane modele. Wiele z nich oprócz ścieralnego pola posiadają miejsce na arkusze papieru. Podnosząc górną kasetę można bardzo łatwo zamienić je na nowy zestaw. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na możliwość poszerzenia przestrzeni do pisania za pomocą uniwersalnego uchwytu zaciskowego umieszczanego po bokach.

Wspomnieć należy w ostatnich słowach omówienia tej kategorii o materiale, z jakiego wykonuje się flipcharty. Aluminium zapewnia trwałość produktu. Okres gwarancji na powierzchnię tablicy może wynosić nawet 10 lat, a na sam flipchart 2 lata. Nie ulega zatem wątpliwości, że ten przedmiot jest nie tylko znakomitym asystentem prezentacji, ale i wytrzymałym elementem wyposażenia biura, sali wykładowej lub gabinetu konferencyjnego.

Cofnij Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Płatności obsługuje:
Dostawy obsługuje:
Copyright © 2024 topexpo | Znaki towarowe i nazwy firm użyte w serwisie są wyłączną własnością tychże firm.